АБІТУРІЄНТУ

В гостях у студентів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» у гуртожитку №3 Хмельницького національного університету

У пошуках найкращого вищого навчального закладу школярі з усієї України часто звертають увагу на престижні університети, розташовані в інших містах. Зміна місця проживання зовсім не лякає сучасних абітурієнтів, за умови, що новий дім не буде поступатися батьківському. Щоб студентам жити та вчитися було легко та приємно, університет має подбати про відповідні умови, а саме, про гідний гуртожиток.

У Хмельницькому національному університеті є п’ять гуртожитків. Студентські гуртожитки університету об’єднані в студентське містечко. Безсумнівним лідером серед гуртожитків Хмельницької області за умовами проживання є гуртожиток № 3 Хмельницького національного університету. У даному гуртожитку проживають студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

У гуртожитку живуть 10 місяців на рік. Територія навколо гуртожитку облагороджена і доглянута. Гуртожиток №3 має 5 поверхів. У приміщенні встановлена пожежна сигналізація, яка спрацьовує у випадку небезпеки.

Також важливим є місце розташування студентського житла. Гуртожиток знаходиться на вулиці Інститутській, усього у 3-4 хвилинах ходи від навчальних корпусів Хмельницького національного університету. До зупинки громадського транспорту – усього 4-5 хвилин. Поряд із гуртожитком є недорогі кав’ярні з чудовими тістечками та багато продовольчих магазині, магазинів які продають побутову хімію, канцтовари, аптеки. Біля гуртожитку розташоване велике футбольне поле, де студенти можуть займатися спортом та грати у футбол.

На кожному поверсі – 25 секцій, робоча кімната і 2 кухні. У кожній секції є 2 кімнати, одна розрахована на двох мешканців, інша - на трьох або ж чотирьох.

У кожній кімнаті з меблів – 2 ліжка, шафа, полички, 2 столи, 2 стільці та тумбочки. Також в кожній кімнаті стоять металопластикові вікна.. Інтернет у кімнатах є завжди.

Ванна кімната є в кожній секції і в ній зроблений капітальний ремонт. Ванни кімнати, у дуже гарному стані, особливо якщо порівнювати із іншими гуртожитками. Вся сантехніка нова, а саме приміщення ванної кімнати облицьоване керамічною плиткою. Вода гаряча і холодна цілодобово.

Коридори - широкі, просторі та чисті. Студенти кажуть, що прибиральниці добре виконують свою роботу. На прольотах між поверхами висять штори і тюль.

На кожному поверсі є дві кухні, на яких завжди чисто і прибрано. На кожній кухні є дві газових плити. Саме тут створюються перші кулінарні шедеври студентів.

Студенти кажуть, що їм такої кількості плит вистачає, черг немає, бо місця на кухні вдосталь. Є великий стіл та умивальник, можна все зручно розставити, не потрібно бігати щоразу у кімнату.

Також у гуртожитках є кімната, яка обладнана пральними машинами.

В гуртожитку №3 створені всі умови для навчання, побуту та відпочинку студентів: кімната самопідготовки, кімната ради гуртожитку, спортивний зал та кімната де студенти можуть у вільний час пограти у настільний теніс.

В гуртожитку діє студентська рада, яка обирається на загальних зборах мешканців гуртожитку терміном на один рік і направляє студентські маси в русло активного життя. Студентська рада створена для залучення широкого кола студентів до участі у виховній, спортивній, культурно-масовій роботі та поліпшення побутових умов проживання студентів у гуртожитку, а також для захисту прав студентів-мешканців гуртожитку. При проведенні поселення адміністрація студмістечка активно співпрацює зі студентською радою гуртожитку та зі студентським самоврядуванням. Вони допомагають в організації поселення мешканців.

За словами студентів, вони задоволені своїм життям у гуртожитку №3, адже тут вони відчувають себе самостійними та готовими до дорослого життя.

Правила поселення у гуртожиток студентів першого курсу

Поселення першого курсу розпочинається з 27серпня поточного року.

При поселенні до гуртожитку студенту 1 курсу необхідно:

- написати заяву на ім’я першого проректора (голову Комісії з поселення), або за його дорученням на ім’я директора студмістечка;

- зареєструватися у паспортному столі, пред’явити паспорт та дві фотокартки 3х4 паспортисту та отримати ордер на проживання;

- надати довідку про проходження флюорографії відповідно до норм «Основ законодавства України про охорону здоров’я»; законів України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» та пройти медогляд в Амбулаторії загальної практики сімейної медицини і отримати відмітку в ордері на проживання;

- оформити договір на проживання у гуртожитку в 2-х примірниках у завідувача гуртожитку, провести оплату та пред’явити оригінал квитанції;

- отримати перепустку до гуртожитку в завідувача гуртожитку;

- пройти інструктаж з охорони праці при експлуатації електропобутових приладів (холодильник, телевізор, комп’ютерна техніка, настільна лампа), побутової радіоапаратури і газового обладнання, вивчити правила проживання у гуртожитку, протипожежної безпеки, ознайомитись із сантехнічним обладнанням, правилами користування особистими електропобутовими приладами, оформити особову картку для одержання інвентарю індивідуального користування;

- звернутися до паспортиста студмістечка для реєстрації місця проживання з 01вересня до 01 жовтня поточного року;

- стати на військовий облік (військовозобов’язаним) до 01 жовтня поточного року.

Строки поселення у гуртожиток можуть бути змінені в залежності від зміни строків зарахування студентів на навчання в університеті.

ВСІ СТУДЕНТИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ» 100% ЗАБЕЗПЕЧУЮЮТЬСЯ ГУРТОЖИТКОМ МИ ВАС ЧЕКАЄМО!

Положення про студенське містечко: